Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Старосанжарська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 21045550) був реорганізований і увійшов до складу Новосанжарської громади

Старі Санжари
Новосанжарський район, Полтавська область

Історичні відомості села Старі Санжари

Село Старі Санжари знаходится на правому березі річки Ворскла, нижче за течією від обласного центру міста Полтава. Річка в цьому місці звивиста, утворює лимани, стариці (Стара Ворскла) и заболочені озера. Село традиційно поділене на дві частини (Гору й Низ).

Історичні джерела свідчать, що слово Санжари тюркського походження і в перекладі означає урочище або брід.

Згідно з переказами, 1243 на березі річки Ворскли на зимівлю влаштовувалася орда татар саме там, де тепер розташовано селище. А оскільки урочищ і бродів тут могло бути багато, то була й підстава для назви Санжари.

За доби Гетьманщини Старі Санжари мали статус сотенного містечка Полтавського козацького полку. Містечко мало свою символіку - печатку з зображенням козацької порохівниці під короною.

За даними на 1859 рік у власницькому та козачому містечку Полтавського повіту Полтавської губернії, мешкало 4636 осіб (2211 чоловічої статі та 2425 — жіночої), налічувалось 693 дворових господарства, існували 6 православних церквов, козаче приходське училище, завод та сільська управа, відбувалось 3 ярмарки на рік.

Станом на 1900 рік село було центром Старосенжарівської волості.

1636 — перше згадка про Санжари (згодом Старі Санжари).

1709 — поблизу села Старі Санжари, на території фортеці, шведи створили перший концлагерь для утримання російських солдат, узятих в полон під Веприком.

1946 — село перейменували в Решетники.

1992 — селу повернули історичну назву Старі Санжари.

У Старих Санжарах народилися:

• український громадський і політичний діяч, журналіст Олександр Петрович Янко (1879 — 1938);
  • українська правозахисниця Оксана Яківна Мешко (1905 — 1991);
  • діячка ОУН, член УГВР Катерина Яківна Мешко (1910 - 1976);
  • Святий Мелетій Харківський та Охтирський (в миру Михайло Леонтович, 1784-1840);
  • Середа Микола Миколайович (1890—1948) — радянський співак. Народний артист РСФСР (1947);
  • Рибас Тарас Михайлович (1919—1977) — радянський письменник.

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування